Source:Youtube (retrieved: 2020-05-06)

Syndicate (Credits)

Starbreeze Studios

Neil McEwanGame Director
Nicholas SirénArt Director
John MilesArt Director
Richard MorganStory
Mattias SnyggInitial Art & Narrative Director
Design
Andrew GriffinGame Designer
Rickard JohanssonSenior Game Designer Single Player
Viljar SommerbakkSenior Game Designer Single Player
Roger MattssonGame Designer Co-op
Andreas GschwariAdditional Game Designer Co-op
Daniel PerssonAdditional Lead Designer
Tommy TordssonWriter
Gameplay Design
Daniel AhlnäsTechnical Scripter
Nicklas AndersenSenior Gameplay Designer
Martin AnnanderSenior Gameplay Designer
Jonas NordströmSenior Gameplay Designer
Nicklas LarssonGameplay Designer
Lars HolmgrenGameplay Designer
Sabine RösgrenGameplay Designer
Jocke SohlsGameplay Designer
Erik HörnströmGameplay Designer
Henrik EklundGameplay Designer
Nils Hansson BjerkeGameplay Designer
Jonas NymanGameplay Designer
Juha KangasGameplay Designer
Theo SavidisLead Gameplay Designer
Programming
Otto KivlingTechnical Director
Fred GillTechnical Director
Markus BuretorpEngine Programmer
Mattias JanssonEngine Programmer
Patrik WillboEngine Programmer
Magnus AuvinenEngine Programmer
Engin CilasunEngine Programmer
Joel de VahlEngine Programmer
Anders EkermoEngine Programmer
Anton RagnarssonEngine Programmer
Olle RosenqvistEngine Programmer
Simon LundmarkEngine Programmer
Markus ÅlindEngine Programmer
Fredrik KihlanderEngine Programmer
Martin LoxtonAudio Programmer
Teddy Bergsman-LindTools Programmer
Kristofer BorgTools Programmer
Leo WillmanTools Programmer
Lars Magnus LångLead Gameplay Programmer Co-op
Emanuel Ederyd ForsblomLead Gameplay Programmer Single Player
Mathias AndressénNetwork Programmer
Attila UygunGameplay Programmer Co-op
Joel Staaf HästöGameplay Programmer Co-op
Anders OlssonGameplay Programmer Single Player
Johan SylwanderGameplay Programmer Single Player
Robert TräffeGameplay & AI Programmer
Anders SüdowAI Programmer
Anders BackmanAI Programmer
Jakob EricssonLead Gameplay Programmer Single Player
Carl GranbergAdditional Gameplay Programmer
Colin MooreAdditional Programming
Technical Artist
Tom FritzsonTechnical Artist
Waqar AzimAdditional Technical Artist
Animation
Peter SaumurAnimator
Erik SvenssonAnimator
Camila DalenceAnimator
Frida AxelssonAnimator
Marco SjöbergAnimator
Sandra SporreAnimator
Jon MummerySenior Animator
Daniel ErikssonSenior Animator
Markus SöderqvistSenior Animator
Nils LerinTechnical Animator
Mattias NybergTechnical Animator
Henrik HåkanssonLead Animator
Audio
Johan AlthoffLead Sound Designer
Gustaf GrefbergComposer & Sound Designer
Ludvig KullbergVO & Sound Designer
Jonas LundqvistSound Designer
Carl VikmanAdditional Lead Sound Designer
Concept Art
Henrik SahlströmConcept Artist
Bradley WrightConcept Artist
Martin BergströmConcept Artist
Axel TorveniusLead Concept Artist
Environmental Art
Robert WilinskiSenior Environmental Artist
Johan KarlssonEffects Artist
Johan OscarssonEffects Artist
Gustav EmbretsenLighting & Effects Artist
Anton MigulkoSenior Lighting Artist
Jan AnderssonSenior Effects Artist
Joakim WikbergLead Effects Artist
Level Design
Tommy JohanssonLead Co-op Level Designer
Emil GustavssonTechnical Level Designer
Christian GrawertLevel Designer
Jimmy ErikssonLevel Designer
Eric RambergLevel Designer
Martin TegnemarkLevel Designer
Janos Di GroceLevel Designer
David LundvallLevel Designer
Torbjörn ÅhlénLevel Designer
Anders JanssonLevel Designer
Magnar JenssenLevel Designer
Filip CoulianosAdditional Level Designer
Thibault CourbetLead Single Player Level Designer
Modeller
Patrik KarlssonSenior Character Artist
Angel NavarroSenior Character Artist
Lionel CregutSenior Character Artist
Vladas ZukasCharacter Artist
Essi Ryuuzaki3D Artist
Björn Norling3D Artist
David Rothelius3D Artist
Pontus Wåhlin3D Artist
Jacob Christiansson3D Artist
Per Smedjeback3D Artist
Vidar RappLead Character & 3D Artist
Andrew SoosayAdditional 3D Artist
Textures
Reine RosenbergTexture Artist
Claes EngdalTexture Artist
Jonas LarssonTexture Artist
Olof HagelinTexture Artist
Philip KlevestavTexture Artist
Carl SturkLead Texture Artist
Video Department
Carlos Villareal KwasekVideo Producer
Petter LantzGraphic Designer
Jamie BradshawGraphic Designer
Adam CaineGraphic Designer
Jonas SalvadorGraphic Designer
Tobias LundmarkVideo Editor
QA
Hugo HirshQA Manager
Volkan AkolLead QA Single Player
David IzzoLead QA Co-op
Didrik BreitholtzQA
John CyriaqueQA
Jimmy HålénQA
Fredrik ErikssonQA
Leo LarssonQA
Björn NilssonQA
Andreas NilssonAdditional QA
Rasmus ErikssonAdditional QA
Tove JadingAdditional QA
Carolina LindblomAdditional QA
Anders NergAdditional QA
Markus PetterssonAdditional QA
Stefan JacobssonAdditional QA
Production
Jeff GamonExecutive Producer
Per JuhlénSenior Producer
Denise HellströmProducer
Ben O'DonnellProducer
Lars JohanssonProducer
Samuel Ranta-EskolaProducer
Johan TengåProducer
Ben SmedstadAdditional Producer
Oliver ByrneAdditional Producer
Samantha ParkerDevelopment Director
Jarl OstensenDevelopment Director
Jon LawrenceAdditional Development Director
Mattias AbrahamssonAssociate Producer
Peter HorvathAssociate Producer
Andre TiwariAssociate Producer
Mattias WikingAssociate Producer
Admin
Ursula BendeCFO
Dan ÅkhagenHR Manager
Izabela GrzegórzekOffice Administration
Mattias WallinIT
Hanne LundbergAccounting
Gunnar JohanssonPR
Björn BjörkmanAdditional IT
Jon JohanssonAdditional IT
Alvida TiwariAdditional HR
Éva Haris JohanssonAdditional HR
Robert NybergAdditional HR
Consultants
Doctor EntertainmentEngine Programming (Support Company)
Jesper RudbergEngine Programmer
Anders PistolEngine Programmer
FatsharkEngine Programming (Support Company)
Andreas JonssonEngine Programmer
Imagination StudiosAnimation (Support Company)
Kristian PettersonAnimator
Razvan VacarAnimator
Mirandion SoftwareEngine Programming (Support Company)
Magnus HögdahlEngine Programmer
Night Sight (Support Company)
Joselito DuricLead Animator
TomK ProductionsVoice Over Direction & Casting (Support Company)
Maria AcevesVoice Over
David BabichVoice Over
Stephanie BeardVoice Over
Tim BeckmannVoice Over
Mark MarkVoice Over
Daniel BetancesVoice Over
Steve BlumVoice Over
Artt ButlerVoice Over
Joe CappellettiVoice Over
Beth ChalmersVoice Over
Chris CiullaVoice Over
DB CooperVoice Over
Abby CradenVoice Over
Roger CrossVoice Over
Bob DunsworthVoice Over
Kim EstesVoice Over
Elena EvangeloVoice Over
Daniel FanaberiaVoice Over
Gina GradVoice Over
Kimberly GrefbergVoice Over
Roger Guenveur SmithVoice Over
Mary GuilliamsVoice Over
Jennifer HaleVoice Over
Heather HalleyVoice Over
Zach HanksVoice Over
Anthony HansenVoice Over
Kat HawksVoice Over
Joe Hernandez KolskiVoice Over
Megan HollingsheadVoice Over
Michael HowardVoice Over
Karen HuieVoice Over
Peter JessopVoice Over
Neil KaplanVoice Over
Dylan KeninVoice Over
Arif KinchenVoice Over
Ken LallyVoice Over
Christian LanzVoice Over
Andrew LauerVoice Over
Ming LoVoice Over
Yuri LowenthalVoice Over
Howard McNairVoice Over
Jim MeskimenVoice Over
Andy MilderVoice Over
Nolan NorthVoice Over
Eijiro OzakiVoice Over
Cara PifkoVoice Over
Kevin RockVoice Over
Michael SheppardVoice Over
Lloyd SherrVoice Over
Alyson SteelVoice Over
Karen StrassmanVoice Over
Lisa SundstedtVoice Over
Carla TassaraVoice Over
Fred TatascioreVoice Over
Alvida TiwariVoice Over
Andre TiwariVoice Over
Oscar TorreVoice Over
Nick TucciVoice Over
Pam TysonVoice Over
Armando Valdez-KennedyVoice Over
Erik ValdezVoice Over
Stephanie VickersVoice Over
Anthony VitaleVoice Over
Rick WassermanVoice Over
Colette WhitakerVoice Over
Chris WilliamsVoice Over
Jack YangVoice Over
Lynnanne ZagerVoice Over
RösterVoice Over (Support Company)
Mocap Services
Imagination Studios (Support Company)
EA Vancouver
Mocap Talent
Leanne BuchanaMocap Talent
Erik DalinMocap Talent
Josef FaresMocap Talent
Ida GyllenstenMocap Talent
Markus HammarstedtMocap Talent
Nicklas HanssonMocap Talent
Jennifer KnipeMocap Talent
Joshua LennMocap Talent
Kimani Ray SmithMocap Talent
Johanna TschigMocap Talent
Johan WennerstrandMocap Talent
Frans WiklundMocap Talent
Svenska Stuntgruppen (Support Company)
Å-Drama Productions (Support Company)
Facial Models
Rosario DawsonFacial Model
Brian CoxFacial Model
Volkan AkolFacial Model
Jofre AraldiFacial Model
Frida AxelssonFacial Model
Anders BackmanFacial Model
Yesim BilgicFacial Model
Petter BjörkmanFacial Model
Didrik BreitholtzFacial Model
Tobias CarnetagFacial Model
Tove ChaucaFacial Model
Camila DalenceFacial Model
Jimmy ErikssonFacial Model
David FennmanFacial Model
Pierre FrennessonFacial Model
Tom FritzsonFacial Model
Nils Hansson BjerkeFacial Model
Michael HellmanFacial Model
Nicklas IngvarssonFacial Model
Kevin JanssonFacial Model
Alexandra JohanssonFacial Model
Jørgen JohnsenFacial Model
Mattias KarlssonFacial Model
Sammi Lundehed SandellFacial Model
Håkan RoswellFacial Model
Baba SakhoFacial Model
Sandra SporreFacial Model
Markus SöderqvistFacial Model
Johan TengåFacial Model
Göran ThulinFacial Model
Mark ToFacial Model
Malou WikanderFacial Model
Robert ÅgrenFacial Model
Peter ÖbergFacial Model
Additional Music & Sound
Blueflame Productions (Support Company)
K Inspelningar (Support Company)
Utopia Musik (Support Company)
Örjan ÖrnklooAdditional Music & Sound
Syndicate theme remixed by Skrillex
Additional Concept Art
Vladimir IlnitziAdditional Concept Art
Abyssal (Support Company)
Kieran YannerAdditional Concept Art
Visual Art (Support Company)
John Wallin Illustration (Support Company)
Additional Modelling
Night Sight (Support Company)
Nikitova (Support Company)
Virtuos (Support Company)
Additional Writing
Agetoft International (Support Company)
Pink Ghetto Productions (Support Company)
Alix LambertAdditional Writing
Erik GranströmAdditional Writing
Special Thanks
Johan KristianssonSpecial Thanks
Gruvnäs Bygg & Metallåtervinning (thanks)
Simon AmahorsejaThanks
Linus AnderbergThanks
Jens AnderssonThanks
Pontus BergengrenThanks
Peter BertlinThanks
Anders BodbackaThanks
André CelinderThanks
Carolina DahlbergThanks
Elias DahlströmThanks
Sjoerd de JongThanks
Karl-Johan DimmingThanks
Joel DinegrimThanks
Bojan DuricThanks
Kjell EmanuelssonThanks
Artur FoxanderThanks
Jakob FäldtThanks
Ling HartiniThanks
Jonas HellbergThanks
Marcus HennixThanks
Anton HumphriesThanks
Robert HöglundThanks
Alexander KafoussiasThanks
Sigtor KildalThanks
Jim KjellinThanks
Fredrik LjungdahlThanks
Sebastian LönbergThanks
Jens MatthiesThanks
Luke OpenshawThanks
Rickard PaulssonThanks
Olov Arvid PetterssonThanks
Adam RosengrenThanks
Victor SantaquiteriaThanks
Mikael SegediThanks
Maciej SiniłoThanks
Jochum SkoglundThanks
Dáire StockdaleThanks
Peter StrandgrenThanks
Patrick SvenssonThanks
Carl WadeThanks
Michael WynneThanks
Frank ZhangThanks
Amanda ÖstlundThanks
Mikael NermarkCEO
In memory of Pavel Buriánek, Carl Wade, and Leo Willman

Electronic Arts

Colin RobinsonProduction
Andy TwissPartner Management
Tom Spencer-SmithAdditional Programming
Martin BellAdditional Programming
Martin GriffithsAdditional Programming
Morten PedersenAdditional Programming
John BlytheAdditional Lighting
Phil LloydAdditional Lighting
Carl KeelerAdditional Lighting
Robert CraigAdditional Lighting
Nathaniel JohnsonAdditional Lighting
Gary WelchAdditional Lighting
Laurent BenesAdditional Optimization
Will BylesAdditional Production
Jamie KeenAdditional Production
Vincent LondonMotion Graphics
Roger WalkenBusiness Development
David ByrneBusiness Development
Michael BrozmanFinance
Tom LittleFinance
Chris SerraFinance
Kelly McCubbinLegal
Chris GarrattyLegal
Hannah CrokeLegal
Laura MieleUS Marketing & PR
Erika PetersonUS Marketing & PR
Phil MarineauUS Marketing & PR
Owen JohnsonUS Marketing & PR
Leo SoskinUS Marketing & PR
Pete NguyenUS Marketing & PR
Jino TalensUS Marketing & PR
Nate CarricoUS Marketing & PR
John BurnsUS Marketing & PR
Alonso VelascoUS Marketing & PR
Tabitha HayesUS Marketing & PR
Elizabeth SelbyUS Marketing & PR
Dan LingenUS Marketing & PR
Michael BrogowiczUS Marketing & PR
Jenifer HunterUS Marketing & PR
Michelle ManahanUS Marketing & PR
Chris BrownEU & APAC Central Marketing
Darren MontgomeryEU & APAC Central Marketing
Kevin FlynnUK Marketing & PR Team
Colin BlackwoodUK Marketing & PR Team
Tom GoldbergerUK Marketing & PR Team
Jerome AustinFrance Marketing & PR Team
Gael MenanteauFrance Marketing & PR Team
Melissa FlauraudFrance Marketing & PR Team
Dirk SchuelgenGermany Marketing & PR Team
Jens AbelGermany Marketing & PR Team
Horst HeindlGermany Marketing & PR Team
Lorenzo MainiItaly Marketing & PR Team
Marco CaputoItaly Marketing & PR Team
Luciana Stella BoscarattoItaly Marketing & PR Team
Yeray RomeraSpain Marketing & PR Team
Olivia GuillenSpain Marketing & PR Team
Christian PonzianiNordic Marketing & PR Team
Craig AuldAsia Pacific Marketing & PR Team
Scott KuruAsia Pacific Marketing & PR Team
Benoit BouchezBelgium Marketing & PR Team
Tanja SmitsBelgium Marketing & PR Team
Iris WeversNetherlands Marketing & PR Team
Grzegorz PoczarskiPoland Marketing & PR Team
Kirill UstinovichRussian Marketing & PR Team
Tony WatkinsRussian Marketing & PR Team
International Development Services (IDS)
Victoria RoseInternational Project Manager
Pedro Alfageme LangdonIDS Engineering
Alberto Ayuso PérezIDS Engineering
José Carlos Bellido BelloIDS Engineering
Virginia Cano AbellaIDS Engineering
Juan José Galera PérezIDS Engineering
Iker AneirosIDS Engineering
Alberto Marín IbáñezIDS Engineering
Patrick C. PayneIDS Engineering
Francisco Retuerta De LaraIDS Engineering
Gonzalo RodriguezIDS Engineering
Fernando San Nicolás SerranoIDS Engineering
Marco NicolinoAsset Localization
Ana Esther RodriguezAudio Capture Specialist
Juan LinajeLocalization Testing Project Manager
Zibi KajakLocalization Senior Tester
Sarkhan LyutfalievLocalization Senior Tester
Julien PepinLocalization Tester
Cristian De FrassineLocalization Tester
Nina de HaanLocalization Tester
Germán MuñozLocalization Tester
Vassili SafonovLocalization Tester
Gerald Vergara GerenaLocalization Tester
Andrea SumberazLocalization Tester
David DuerLocalization Tester
Fernando GómezLocalization Tester
Andrei KitajievLocalization Tester
Yannick VandefonteyneLocalization Tester
Salvatore CostanzoLocalization Tester
Roman HannbergerLocalization Tester
Raquel LaredoLocalization Tester
Sarkhan LyutfalievLocalization Tester
Elisabetta GrossLocalization Tester
Ekaterina SamolyakLocalization Tester
Global New Product Launch
Andy FletcherSenior Director New Product Launch
Andy HowardNPL Global Project Management Lead
Steve CiccoriccoSenior NPL Project Management
Karin NewberySenior NPL Project Management
Naomi BrookesNPL Launch Support Manager
QA/CATLAB/Mastering
EAP QA Management
Chris CarterSenior QA Manager
Rick BlancoQA Product Delivery Manager
Nathan JacobsQA Technical Engineer
European QA Management
Chris RowleyEuropean QA Director
Aurelien AndreQA Project Manager
David AlsopUK QA Embedded Test Team
Michael ClaridgeUK QA Embedded Test Team
Paul HarveyUK QA Embedded Test Team
John HopkinUK QA Embedded Test Team
Val PanesarUK QA Embedded Test Team
Gareth WilliamsUK QA Embedded Test Team
QA Tech
David KingSoftware Quality Engineer
EA Hyderabad Technology Centre
Suresh KumarasubramaniamDevelopment Director
Nirav DoshiTechincal Director
Tanuj GuptaSoftware Engineer
Ramaraju PinnamarajuSoftware Engineer
Naga Satyanarayana VangaSoftware Engineer
EA Romania QA Management
Tudor PostolacheQA Director
Alexandru AgapiePMO QA Manager
Alin DimaSR QA Project Manager
Matei BinescuQA Project Manager
Teodor TantuSR QA Project Lead
Mihai CrivoiEA Romania QA Test Lead
Andrei MusteataEA Romania QA Test Lead
Daniel PaunaEA Romania QA Test Lead
Sorin TepesEA Romania QA Test Lead
Valentin VinturisEA Romania QA Test Lead
EA Romania QA Test Team
Ciprian George AdochiteiQA Tester
Vlad AlexandrescuQA Tester
Alexandru BelejQA Tester
Florin Cristian BoncescuQA Tester
Andrei Marius BorosQA Tester
Alexandru-Arthur CocleaQA Tester
Dragos CorodeanuQA Tester
Alexandru Cosmin CraciunQA Tester
Florin Bogdan CrinteaQA Tester
Ionela CristeaQA Tester
Andrei Nicusor CuceaQA Tester
Robert Constantin DobrotaQA Tester
Cristian DociuQA Tester
Alexandru-Mihai DraghiciQA Tester
Nicolae DragomirQA Tester
Laurentiu DraguQA Tester
Andrei Sorin EnescuQA Tester
Bogdan FlorescuQA Tester
Andrei GeorgescuQA Tester
Ionut Daniel GhetesQA Tester
Elisabeta Maria IoanasQA Tester
Alexandru IonitaQA Tester
Alexandru IspasescuQA Tester
Iacob Alexandru KmiotekQA Tester
Andrei Mugurel LucanQA Tester
Bianca MateiQA Tester
Denis MilitaruQA Tester
Vivian NastasaQA Tester
Lucian NiculaeQA Tester
Stefan Marian OanceaQA Tester
Alexandru OlteanQA Tester
Andrei Alexandru OlteanuQA Tester
Alin-Nicolae PatuleaQA Tester
Alexandru PopescuQA Tester
Mihai Valentin PrepelitaQA Tester
Vlad Constantin RotaruQA Tester
Vlad SavulescuQA Tester
Mugurel SirbescuQA Tester
Dragos Andrei SpoialaQA Tester
Andrei Catalin StanciuQA Tester
Marius StefanescuQA Tester
Andrei StirbuQA Tester
Horia Emil StoianQA Tester
Radu SubotinQA Tester
Mihai Emil SuciuQA Tester
Marian SultanQA Tester
Elena SurduQA Tester
Adrian Ciprian TinjalaQA Tester
Nicolae VladQA Tester
Catalin VorobchieviciQA Tester
Stefan Ionel ZamfirQA Tester
EA Romania QA Mastering Lab
Stere CearaMastering Lab Technician I
Andreea CusturaMastering Lab Technician I
Teodor DanilovMastering Lab Technician I
Alexandru IancuMastering Lab Technician I
George LazarMastering Lab Technician II
Burca PetruMastering Lab Technician I
Costin RaduMastering Lab Technician I
Adrian SavulescuMastering Lab Technician I
EA Madrid Mastering Lab
Ruben Del PozoEU Mastering Manager
Tomas PedrenoMastering Technician
Lucía RegoMastering Assistant
EA UK Mastering Lab
Jim SlarkeMastering Technician
Martin AllfordMastering Assistant
UK QA Specialist Test Group
Rich HylandsQA Compliance Manager
Compliance Test Team
Lewis CookQA Compliance Lead
Nick GroverQA Compliance Lead
Steve WoollardOnline Infrastructure Specialist
Spencer EdwardsCompliance Analyst
Luke HerbertCompliance Analyst
Nick OveringtonCompliance Analyst
Cait LindesayCompliance Analyst
Chris BillsonCompliance Tester
Stephanie HolmesCompliance Tester
Henry SunderlandCompliance Tester
Anthony KakanskasCompliance Tester
EA Romania Compliance Test Team
Sorin ConstandinescuSR QA Test Lead
Paul VasluianuSR Compliance Tester
Paul MargeanSR Compliance Tester
Mihai GrigorescuSR Compliance Tester
Daniel DitaCompliance Tester
Alexandru DobreCompliance Tester
Petre TopirceanCompliance Tester
Compatibility Test Lab Group NATC
Brian DuBoseQA Manager
Greg IngallsQA Test Lead
Ryan AltazinQA Tester
William BoiceQA Tester
Donnie BurkeQA Tester
Patrick BurnsQA Tester
Jason DeanoQA Tester
Shane EnglehartQA Tester
William FortinberryQA Tester
Harold FriedQA Tester
Joseph HallQA Tester
David HortonQA Tester
Scott KincadeQA Tester
Hayden LeJeuneQA Tester
Jason LorentzQA Tester
Alex MiglinQA Tester
Steven MurphyQA Tester
Bertell NobleQA Tester
Stephen SmithQA Tester
James WitcherQA Tester
EA Certification
Ron HenseleitEA Certification Director
Andrew BarnesEA Certification – Management
Andy ChungEA Certification – Management
Joao RosetaEA Certification – Management
Nobuko WatanabeEA Certification – Management
Sergio AchinelliEA Certification – Technical Operations
David CourtinEA Certification – Technical Operations
Thiago FerreiraEA Certification – Technical Operations
Matt LoftEA Certification – Project Manager
Bia PiovezanniEA Certification – Project Manager
Chris StrongEA Certification – Project Manager
Oliver WinderEA Certification – Project Manager
Isabel BarronEA Certification – Submissions Team
Emmy BautistaEA Certification – Submissions Team
Ulises Espejo VigilEA Certification – Submissions Team
Nidia FernandesEA Certification – Submissions Team
Jonathan KnellEA Certification – Submissions Team
Mike KushnerEA Certification – Submissions Team
Blanca Nunez IbanezEA Certification – Submissions Team
Luis Miguel RuanoEA Certification – Submissions Team
Joyce SacmanEA Certification – Submissions Team
Cruz Segovia ArdizEA Certification – Submissions Team
Matt TurnerEA Certification – Submissions Team
Sonia LinaresEA Certifications – Age Ratings
Ryan RoqueEA Certifications – Age Ratings
James ArupEA Certifications – Late Shift
Michael BullenEA Certifications – Late Shift
Nick CobbEA Certifications – Late Shift
Javier Martinez HolgadoEA Certifications – Late Shift
Claudio De PasqualeEA Certifications – Late Shift
Earl BakerEA Certifications – Platform Supervisor
Stephen BakerEA Certifications – Platform Supervisor
Andy PritchardEA Certifications – Platform Supervisor
Sebastien Serrano MaestroEA Certifications – Platform Supervisor
Sherwyn AugustusEA Certifications – Project Lead
James BoltonEA Certifications – Project Lead
Adrian FernandezEA Certifications – Project Lead
Pedro Nunez BernalEA Certifications – Project Lead
Stuart OswaldEA Certifications – Project Lead
Maria Rey SampayoEA Certifications – Project Lead
Eduardo VarelaEA Certifications – Project Lead
Belinda Boville AlvarezEA Certification – Test Team
Jose Maria Castrillo MartinezEA Certification – Test Team
Catia CesarEA Certification – Test Team
Rob CookeEA Certification – Test Team
Juan Antonio Garcia de QuintoEA Certification – Test Team
Ricardo GoncalvesEA Certification – Test Team
Kuba GrzelaEA Certification – Test Team
Damon LumleyEA Certification – Test Team
Mitzi MartinezEA Certification – Test Team
Danny NijssenEA Certification – Test Team
Alon RozenEA Certification – Test Team
Joaquin Jesus Sanz JimenezEA Certification – Test Team
Peter SchnoorEA Certification – Test Team
Robin VolkerEA Certification – Test Team
EA Game Evaluation
James MellingEA Game Evaluation – Manager
Nestor ForjanEA Game Evaluation – Senior Analyst
Brian PaoloniEA Game Evaluation – Senior Analyst
Stephan MeijerhofEA Game Evaluation – Analyst
Angela StockingerEA Game Evaluation – Analyst
Rich RidlenGame Lab Consumer Testing
Tim ToyGame Lab Consumer Testing
Joe IloretaGame Lab Consumer Testing
Jason LordMedia Lab
Sam HartMedia Lab
Linda ClinkerMedia Lab
David BryderTech Support
Duncan BallTech Support
Oz MaliphantTech Support
Tony OrdTech Support
Frank VellaManual Production
David DeMartiniSpecial Thanks
Mike OlsenSpecial Thanks
Henry LaBountaSpecial Thanks
Scott TaylorSpecial Thanks
Sinjin BainSpecial Thanks
Paul BrianSpecial Thanks
Gurjeet SinghSpecial Thanks
Mario D'OnofrioSpecial Thanks
Dan BlackstoneSpecial Thanks
Adrian CurrySpecial Thanks
Mike DoranSpecial Thanks
Lisanne FalkSpecial Thanks
Jon HorsleySpecial Thanks
Rob LettsSpecial Thanks
Neil PettittSpecial Thanks
Michelle RendallSpecial Thanks
Catherine RessSpecial Thanks
John RiccitielloSpecial Thanks
Mickael BougisSpecial Thanks
Ferry BrandsSpecial Thanks
Frank GibeauSpecial Thanks
Aiko HutchingsSpecial Thanks
Tomasz JarzebowskiSpecial Thanks
Hana JooSpecial Thanks
David KnoxSpecial Thanks
Yoko NakaoSpecial Thanks
Inna ShevchenkoSpecial Thanks
Jens Uwe IntatSpecial Thanks
Charles DeenenSpecial Thanks
G-Net MediaSpecial Thanks (Support Company)
RealPie CreativeSpecial Thanks (Support Company)
Ignition CreativeSpecial Thanks (Support Company)